Artykuły

Odszkodowanie za wypadek przy pracy rolniczej – idą zmiany

Już 1 lipca zaczną obowiązywać nowe stawki jednorazowych odszkodowań za wypadek przy pracy rolniczej lub z powodu rolniczej choroby zawodowej. Zmiany obejmą odszkodowania z tytułu stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. Ich wysokość określa art. 13 ust. 1 u.s.r., odpowiednio do… więcej »

Wyścig na tamten świat?

Kierowcy busów osobowych pędzą na drogach. Pędzą by zebrać z przystanków jak najwięcej pasażerów i wyprzedzić swoich kolegów po fachu. Jazda kierowców busów, jest jak wyścig, ‘‘kto pierwszy ten lepszy”, a nagrodą jest kolejny pasażer. Niestety zapominają w tym wszystkim… więcej »

Zimowe szaleństwo a wypadek.

Planując zimowe szaleństwo na stoku pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa! Sezon narciarsko-snowboardowy zbliża się wielkimi krokami. Nie możemy doczekać się pysznej zabawy na śniegu. Pamiętajmy jednak, że stoki często są przepełnione i nie trudno o wypadek. Żeby uniknąć przykrych zdarzeń podczas… więcej »

Pogryzienie przez agresywnego psa: kto płaci odszkodowanie?

O tego rodzaju historiach słyszy się przynajmniej raz na jakiś czas. Głośno jest ostatnio o sprawie mieszkańca Skwierzyny, został dotkliwie pogryziony przez agresywnego psa. 32letni mężczyzna został dotkliwie pogryziony przez psa, będącego pomieszaniem dwóch ras: pitbulla i amstaffa. Mężczyzna próbował… więcej »

Mieszkasz blisko lotniska? Uzyskaj odszkodowanie!

Lotnisko, jako bezpośrednie sąsiedztwo, może być uciążliwe. Przede wszystkim chodzi tu oczywiście o hałas, jaki wywołują przelatujące samoloty. Ludzie, którzy mieszkają w pobliżu lotnisk, mogą być jednak spokojni. Sąd Najwyższy potwierdził w sierpniu tego roku, że właściciel położonej w pobliżu… więcej »

Odszkodowanie za wypadek w busie

Ludzie bardzo chętnie wybierają właśnie prywatne busy jako komunikację zastępczą dla autobusów czy pociągów. Jednak, że to, co ich do busów najbardziej przyciąga to stosunkowo niskie ceny biletów i szybki czas dojazdu na miejsce. Komfort i bezpieczeństwo jazdy w busach… więcej »

Zatrułeś się jedzeniem? Możesz żądać odszkodowania!

Stołowanie się w restauracjach staje się u nas coraz bardziej popularne. Wszelkiego rodzaju bary szybkiej obsługi, cukiernie i restauracje są szczególnie oblegane latem. Przecież nikt nie chce męczyć się gotowaniem podczas urlopu, w samym środku upalnego lata. Niestety jedzenie w… więcej »

Odszkodowanie za opóźniony lot.

Urlop może być popsuty nie tylko z winy właściciela hotelu czy pensjonatu. Wakacje może skutecznie popsuć również odwołanie lotu albo zgubienie bagażu. Warto znać swoje prawa i wiedzieć, że za tego typu niespodzianki można otrzymać nawet 600 euro odszkodowania. W… więcej »